• Previous
  • Next
  • Crypto a finance

5 chyb, které se objevují ve video marketingu

Síla marketingu je natolik velká, jak mu to jeho tvůrce dovolí. Tím chceme říci, že vám prověřené strategie nepomohou, pokud do nich nedáte úplně všechno. Jakákoliv chyba vám sníží pomyslné body úspěchu a v případě, že jich nasekáte hned šest - rozhodně jde o vyhozené peníze. Pro tentokrát jsme se rozhodli neradit směrem kupředu, ale poukázat na nejčastější chyby objevující se ve video marketingu.

New eToro CZ

 

Nemusíte je dělat přímo vy jako majitel webu, ale méně zkušená marketingová společnost, které jste se svěřili do péče. Ohlídejte si své těžce vydřené peníze a sledujte, jakým směrem se vaše marketingové snažení v rámci video přenosu, krátké reklamy nebo live poutače ubírá. Přinášíme hned 5 nejčastějších chyb.

Video děláme, protože ho mají všichni

Největší nesmysl vyplývá z pocitu, že musíme mít přesně to, co mají všichni. Za takových podmínek vytvoříte video bez jakéhokoliv poselství nebo sdělení. Lidé mají rádi videa a v posledních měsících se stávají opravdu velkým hitem, ovšem než ho vypustíte, připravte si originální schéma s neprůstřelným účelem. Každé video se dělá z nějakého důvodu - propagace nového výrobku, vysvětlení nových specifikací, z hlediska navýšení prodeje a podle toho by mělo být zaměřeno.

Dlouhé - opravdu dlouhé

Nikdo nemá zájem sledovat nezáživně dlouhé video, kde vystupuje muž s monotónním hlasem. Pokud má za sebou šedavou kancelář a navíc se po celou dobu videa neobjeví jediný pohyb, máte zaděláno na vážný problém. Jakmile se divákovi objeví stopáž v podobě 37 minut, video jen proklikne a hned uzavře. Pamatujte, že máte před sebou moderní publikum. Nasypte do nich to nejdůležitější v několika minutách a dejte jim pořádnou porci střihu, zajímavých scén, obrázků i vhodně zvolený hudební doprovod.

Nesourodé zaměření

Je to vaše první video a chcete do něj nacpat úplně vše. Vytvořte si jasný harmonogram a dané osnovy se držte. Začněte, pusťte se do daného tématu a následně se pak tématu držte. Nepřeskakujte z jednoho konce na druhý. Vy to možná pochopíte, ale divák se zamotá do spletitosti vašeho komplikovaného sdělení.

Co s videem?

Po vytvoření závěrečné klapky je video sestříháno, zkontrolováno, vylepšeno a připraveno k vypuštění. Zde nastává další častý negativní jev, že s majitel není vůbec jistý, co má s takovým videem dělat.

 Nakonec ho nahraje na Youtube a tím celou kapitolu uzavře. Po několika týdnech se diví nad slabou efektivitou. Pochopitelně, video se nestane virálním jen samo od sebe. Je nutné mu napomoci a propagovat jej. Umístění videa musí být promyšleno s návazností na vaše podnikatelské kroky. Každý lovec musí před výstřelem zamířit a počkat na ten nejlepší moment. U video marketingu je to podobné. Nebo snad lovci pomůže ten nejlepší náboj? Nikoliv.

Viideo produkce zaostala

Vzhled je v dnešní době mnohem důležitější než kdykoliv před tím. Sebelepší výrobek vsazený do omšelého obalu se bude vždy prodávat hůře než v moderním kabátku. S videem je to úplně to samé. Značka je a vždy bude posuzována podle osobitého vzezření a celkového faceliftu. Podle toho by mělo působiti vaše firemní video.

Žádné novátorské chyby, ale seriózní video počin posune fanoušky a potencionální klientelu o další krůček k vašim dveřím. Rozhodně při výběru profesionálů nekývejte na první nabídku a nehledejte podle nejnižší ceny. Vždy se zajímejte, zda má společnost zájem o vaše peníze nebo klientelu..