Život nám občasně předkládá nejrůznější zátěžové zkoušky, kterými zkrátka musíme projít. Při hledání nového lukrativního zaměstnání na důležitý post je nutné počítat s velkým zájmem. Personální oddělení má v takovém případě velkou výhodu, že si z nabízených uchazečů mohou vybrat toho nejlepšího a zařadit do svého týmu člověka s největší perspektivou. Tomuto výběru předchází pohovor. Ano, lze se na něj připravit, ale mnohdy se vás pokusí překvapit hloupou otázkou. Poradíme vám, jak je zvládnout.

Číst dál...

Úspěšnost se nedá změřit ani naučit, úspěšným se musíte stát a v tomto stavu i vydržet. Je to o zásadách, rituálech a návycích, které ve vás dokážou rozdmýchat ty správné buňky a přinutit je k vyšší výkonnosti. Drtivá většina lidí vstává na čas a chodí spát pozdě v noci. Ihned po probuzení sáhnou po šálku kávy, někteří si zapálí svou první cigaretu. Následuje snídaně. Tyto činnosti mnohdy nezaberou více jak 15 minut. Pojďme se podívat, co všechno mají v momentě odložení vašeho talíře za sebou úspěšní podnikatelé.

Číst dál...

Na malý moment se zastavte a uchopte své schopnosti pevně do rukou. Je třeba si ujasnit, že návštěva seminářů, placených kurzů a kopírování návyků úspěšných vás ještě nevynese do první ligy mezi elitu. Stejně tak vám nepomohou ani rady od těch nejzasvěcenějších. Dokud nepochopíte, že kromě přijímání nových návyků se musíte postupně zbavovat i těch špatných, nikam se vaše kariéra neposune. Podívejme se na ty nejčastější zlozvyky, které vám podkopávají vyšlapanou cestičku směřující ke zdárnější budoucnosti.

Číst dál...

V našich potomcích se skrývá budoucnost. Podle toho, jaký svět jim přenecháme a jak moc je připravíme na první kontakt s okolními faktory se odrazí celková schopnost ustát i v těch nejproblematičtějších podmínkách.

Číst dál...

Představte si situaci, kdy přijdete domů z práce a pohodlně se usadíte ke svému počítači. Z mírným očekáváním otevřete svůj e-mail a v něm se opětovně nachází ohromné množství spamu a nevyžádané pošty. Vše míří hromadnou cestou do koše bez jakékoliv možnosti návratu. Existuje vůbec nějaká šance, jak v dnešní virtuálním světě zaujmout za pomocí mailové cesty a neskončit v tratolišti nepřečtených zpráv? Níže předkládáme několik zajímavých tipů.

Číst dál...

Moderní doba nám předkládá doslova bezbřehé možnosti, jak uchopit svůj osud do vlastních rukou a vytvořit si život dle svých představ. Lidé se dělí na 4 základní skupiny obyvatel. Na samotné špici stojí největší elitáři. Druhá skupina vytváří svými podnikatelskými skutky prostor pro zdokonalování světa a v neposlední řadě i volné pracovní pozice. Třetí skupina obyvatel jde za svými sny skrze tvrdou práci a ta poslední svou životní roli úplně vzdala. Tento článek je tedy věnován lidem z druhé skupiny, kteří touží prorazit a odpojit se od stáda oveček a zároveň lidem z třetí skupiny, aby se stali skutečně úspěšnými. Jaké věci dělají úspěšní lidé jinak než my ostatní?

Číst dál...

Lidé nezbohatnou náhodou, tady je návod, jak to dělají. Jako finanční poradce jsem občas záviděla některým klientům. Ne pro jejich bohatství, ale proto, že byli disciplinovaní a rozhodnuti dělat správné věci, které jim umožnily, hromadit bohatství a v mnoha případech odejít do předčasného důchodu. Navzdory mým znalostem jsem se, jako spousta lidí, někdy snažila nedělat špatné věci, které činí zbohatnutí natož odchod do důchodu vůbec, vzdušným zámkem.

Číst dál...

Čekáte vždycky, až na poslední chvíli? Zde je několik způsobů, jak odstranit návyky otálení při práci. Máte potíže v práci s tím, že ji odkládáte? Zatímco někteří zaměstnanci otálejí příležitostně, u jiných je to způsob života. "Všichni váhají, ale ne každý je váhavec," říká Joseph Ferrari, profesor psychologie na DePaul University a autor knihy "Stále otálíte?, průvodce tím, jak věci udělat."

Číst dál...

Existuje důvod, proč někteří lidé dosáhnou velkých věcí - kromě talentu a znalostí, mají určité návyky, které jim pomáhají plnit úkoly, které si stanovili. Jsme přesvědčeni, že většina, ne-li všichni úspěšní sdílí těchto sedm znaků - chcete-li dosáhnout podobného úspěchu bylo by chytré realizovat je právě teď.

Číst dál...

Stává se to i nejlepším z nás. Dostanete úkol, ze kterého nejste nadšený, nebo máte trvalý úkol, který je méně vzrušující. A tak úkol klouže, až sklouzne k dolní části seznamu úkolů. Zde je návod, jak zůstat produktivní tváří v tvář otálení, když vše, co opravdu chcete udělat, je procházet Facebook

Číst dál...

Většina lidí, pokud nevyhraje v loterii, se nestává milionáři náhodou. Nicméně, mnoho lidí se dře v práci každý den, ale nějak se nedaří přinést domů plat, který by jim poskytl život, jaký by chtěli vést.

Číst dál...