• Previous
  • Next
  • Crypto a finance

2 rady jak se stát finančně soběstačným bez zaměstnání

Postavit se na vlastní nohy, být časově flexibilní a finančně soběstačný. Kdo by nechtěl využít současných technologií k zajištění si dostatečného finančního příjmu? Kdo by si nepřál stát se digitálním nomádem a pracovat prakticky odkudkoliv na světě bez jakékoliv pevné pracovní doby? To jsou kritéria moderního člověka s cílevědomým přístupem k pracovnímu životu. My vám v tomto článku poskytneme pohled na dvě varianty splňující všechny výše uvedené požadavky. Budete moci pracovat z domu, kdykoliv a sami si nastavovat odměnu za vykonanou práci. Virtuální svět si žádá šikovných lidí, proč by to neměla být zrovna vaše úloha?

Staňte se programátorem

Programátorská činnost není v České republice příliš známým odvětvím. To nahrává velkému uplatnění v daném oboru. Pokud se stanete kvalitním programátorem, získáte i slušné finanční ohodnocení a možnost se účastnit na zajímavé tvořivé práci. Jak se takovým programátorem stát a co vše je nutné udělat proto, aby se vaše kariéra rozpohybovala směrem vpřed?

Ze všeho nejdříve se musíte rozhodnout pro jednu z kategorií, která vás nejvíce oslovuje.

  • Webové programování
  • Databázové programování
  • Aplikační programování

Vyvarujte se začátečnických chyb pod tíhou horečky a věnujte se vždy jednomu jazyku. Jakmile ho ovládnete, přejděte na další. Pro zisk zkušeností a informací můžete zvolit jednu z následujících cest. Vždy záleží na vašich schopnostech. Naleznou se programátoři samouci, kterým si stačí koupit pár knih. Vyzkoušet můžete i speciálně zaměřené kurzy a školení. Důležité je nezanevřít a vyhledávat jakékoliv možnosti pro sebezdokonalování. Navštěvujte fóra, plňte úkoly a pracujte na sobě.

Staňte se grafikem

Máte vlohy se stát dobrým až nadprůměrným grafikem? Tak se toho nebojte a zkuste jít se svou kůží na trh. Možná si teď říkáte, že jste na školu moc staří. Samozřejmě, že existuje hned několik škol s IT obory, kde naleznete i grafiku, ale nejde o možnost jedinou. V dnešní době se můžete zapsat i na vysoce žádané kurzy, kde se na jednu stranu zdokonalíte, naučíte nové fígle a na stranu druhou seženete první reference. Nakonec není důležité kde, ale jestli na to vůbec máte.

  • V případě studia je dobré si uvědomit, že přijímací řízení je náročné a po vystudování se upisujete k práci za počítačem. Nedostatek pohybu a hrozba civilizačních chorob.
  • Uvědomujete si, že s tímto vzděláním jste odkázáni na počítačové obory?
  • Pokud budete dělat na volné noze či živnosti, máte dostatečnou sebekázeň a odhodlání plnit smluvené termíny?
  • Pokud jste si jisti, že právě toto chcete dělat, zapište se do kurzu, přihlaste se na školu a zdokonalujte se.