• Previous
  • Next
  • Crypto a finance

6 rad, které vás připraví na úspěšné podnikání

Stát se úspěšným podnikatelem je snem každého majitele společnosti nebo kvalitního nápadu čekající na své uvedení na trh. Vše začíná u rozhodnutí, jestli vůbec začít podnikat a pokusit se v tvrdém světe prorazit nebo raději zůstat ve stínu zaměstnaneckého poměru, tedy v jistotě pravidelného měsíčního platu.

Nechceme teď polemizovat nad otázkou, proč a kdy je nejlepší čas k odstartování, ale co je vše potřeba udělat, když už se k podnikání rozhoupete. Velké obavy jsou naprosto přirozenou součástí této reinkarnace z obyčejného člověka v pána svého času. Dokážu to? Mám vše, co je k tomu potřeba? Bude o mé výrobky zájem, když je konkurence tak velká? Neprodělám jmění? Zažeňte všechny zbytečné chmury a připravte se na své podnikání společně s námi.

Nepodnikejte v oblasti, která je nejlepší

Ano, vidíte velmi dobře. Podnikat v oblasti jen proto, že je o ní největší zájem, není z hlediska pocitového uspokojení tou nejlepší volbou. S poskytovanou službou nebo produktem se musíte ztotožnit v opačném případě se stanete pouhým otrokem bloudícím v nekonečném kruhu. To se následně odrazí na kvalitě podnikání a celkovém přístupu k inovacím a klientům. Pracovat jen pro peníze v oboru, který vás neoslovuje je frustrující a jednoho dne i sebedestruktivní. Pracujte na věcech naplňující vaši duši.

Zadlužení není tou nejlepší motivací

Začněte svou společnost budovat jak se říká od nuly a stavte postupně jeden kámen na druhý. Vysoká půjčka vám sice poskytne mnohem více možností, dluh vám však sváže ruce. Náhle se budete do svého nového života probouzet s tíhou na prsou a jediným hnacím motorem, splatit všechny závazky v co nejkratším čase. To není tou nejlepší motivací.

Jednoduchá cesta to opravdu není

Hodiny, dny, týdny možná i měsíce velkých příprav předcházející odstartování vlastního podnikání je pouhým tréninkovým hřištěm. V počátku je těžké si uvědomit, co vše vás za pomyslnými dveřmi úspěchu čeká. Nebuďte jako ostatní a nepodléhejte představám, že po stisknutí tlačítka start bude vše běžet ze setrvačnosti. Právě naopak, čeká vás jedna z nejtěžších fází vašeho života.

Budete bez peněz, připravte se na to

Statistické údaje vypovídají o tom, že první rok je pro nové podnikatele úplně nejnáročnější a z finančního hlediska nejobtížnější. Připravte se na vyčerpání všech ekonomických zásob vlastní finanční rezervou. Nikdo vám totiž nezaručí, kdy nastane zlomové profitové období.

Nemusíte hned utrácet za nesmysly

Spuštění podnikání v mnohých vyvolává rozvášněné emoce. Náhle se začnou stěhovat do moderní kanceláře, platit nesmyslně předražený paušál a v neposlední řadě se obalovat technologickými vymoženostmi. Opravdu je to tak nutné? Opravdu vám nepostačí vlastní pokoj místo kanceláře? Zpočátku je vytvoření domácí pracovny tou nejšetrnější možností, se svými klient se lze setkávat online nebo v odpovídající kavárně.

Své společníky si pečlivě vybírejte

Společníci se stejným majetkovým podílem se v počátcích svého podnikání dostanou do bezpočtu krizových situací. Nikdy nerozjíždějte žádný nápad s někým, koho dobře neznáte a nedůvěřujete mu. Podnikání ve dvou se dá přirovnat klasickému vztahu mezi ženou a mužem. Pokud jste spolu jen kvůli vidině výdělku a finančních odměn, tak se vaše nadějná plachetnice nesoucí logo společnosti hodně rychle rozbije o první skály. Právě z těchto důvodů si podnikání se společníkem dobře rozmyslete.

Doufáme, že vás našich šest rad lépe připravilo na možná úskalí, která vás při startu podnikání určitě čekají.