• Previous
  • Next
  • Crypto a finance

6 kroků, jak v tomto tisíciletí uspět jako podnikatel

Zapomeňte na staromódní hodnoty podnikání, které se stávají pomyslnou kotvou moderního úspěšného podnikatele. Nejčastější chybou se stává střídmost, opatrnost a pozvolné rozvíjení vašich myšlenek, které se mnohdy ani nedostanou na povrch z útrob vašeho nitra. Proč si myslíte, že se kolem vás rodí stále větší počet mladých milionářů a miliardářů.

Ještě před rokem o nich nikdo nevěděl a náhle vlastní celkem slušně rozjeté impérium v počátečním stavu. Jejich myšlenky prostě vyplouvají na povrch jako láva z neutuchající sopky. Každým zahřměním posouvají své podnikání dále a nečekají na žádné signály. Slova počkejme, uvidíme, prověříme prostě neexistují, pouze vidina snu a nejkratší cesta k němu.

V minulosti se vyplatilo rozvíjet své podnikání ostražitě. Mapoval se terén, hledělo se na statistiky prodejnosti v rozmezí několika let a každému kroku předcházely neuvěřitelně táhlé přípravy. V moderním světě se však dají vydělat peníze už během prvního roku, podívejme se na to, jak se v aktuálním tisíciletí dostat na výslunní a nezestárnout.

Aktivita je vaším partnerem

Neohlížejte se na žádné rozptyly ze stran vašich přátel nebo rodiny. Hlavním předpokladem je neúnavné nadšení pro vaší práci a neutuchající hnací motor, který vás žene neustále vpřed. Neúspěch hoďte rychle za hlavu a vrhněte se na další zakázku, zrealizujte další myšlenku a uveďte na trh nový produkt. Naopak z úspěchu mějte upřímnou radost a oslavte ho co nejrychlejším zdokonalením.

Vidíte? Není zde žádný prostor pro odpočinek. Jakmile své nadšení přenesete i na své kolegy, spustíte doslova lavinový efekt popohánějící vaše podnikání vpřed. Skvělý pocit z vaší práce vám dodá chuť pracovat dlouho do noci a dokonce se ani nesetkáte s předpokládanou únavou.

Nebuďte trpělivý

Zaťukal vám na dveře problém? Nehleďte za záclonkou, on prostě neodejde, dokud mu neotevřete dveře a nevpustíte ho dál. Ještě než stačí zazvonit, už ho pozvěte do své pracovny a tam mu během několika málo okamžiků vysvětlete, jak se zase dostat z domu pryč. Jinak řečeno potíže neodkládejte a řešte je ve svém zárodku. Nepodporujte tento oheň, mohl by vám spálit celou společnost.

Riskování je vítané

Ano, riskujte a přestaňte se ohlížet na podnikání vašich otců. Tyto zásady už dávno neplatí, žijeme ve světě divokých šelem. Stagnace v podnikání je prakticky podepsaným ortelem smrti. Mladí podnikatelé prostě riskují stejně tak, jako hráči v pokeru s vidinou, že to jednou vyjde. Když se to nepovede, neztratíte tolik. Dostatek energie vás opětovně vyhoupne na koně a jako zkušenější jezdec pro tentokrát zasadíte ten správný úder.

Nezapomínejte na sociální sítě

Publikace a reklamní marketing na sociálních sítích je nedílnou součástí zdravě nastaveného prosperujícího podnikání. Budujte si kolem své značky silnou základnu fanoušků a věrných uživatelů. Nezapomínejte, že nejlepší referencí je doporučení skrze spokojeného klienta. Určitě si svůj repertoár rozšiřte i za hranice Facebooku a Twitteru - nabízí se například Linkedln nebo Google+.

Bavte se jen s úspěšnými

Chcete být úspěšní? Obklopte se proto pouze úspěšnými podnikateli a čerpejte z jejich zkušeností a vědění. Kde jinde nalézt tu nejlepší inspiraci než právě v těchto vodách. Vyhořelý majitel potápějící lodě vám tak akorát vysvětlí, jak se v rozbouřeném oceánu neutopit, ovšem sebevědomý kapitán poskytne radu, jak zbudovat ještě silnější loď.

Choďte hodně do společnosti

Osobní schůzka je mnohem silnějším dogmatem než dopisování si přes mail či telefon. Navštivte své obchodní partnery, účastněte se společenských akcí a nevynechejte ani jednu možnost, jak být svým potencionálním či stávajícím partnerům na blízku. Dejte zkrátka vědět o tom, že existujete, pak už bude mnohem snadnější získat lukrativního zadavatele zajímavé zakázky.