• Previous
  • Next
  • Crypto a finance

3 tipy, jak se nenechat napálit jako internetový podnikatel

Virtuální podnikatelská sféra je již natolik rozsáhlá, že se není čemu divit, že i zde se najde hned několik podvodníků, kteří se snaží z lidí vytáhnout peníze navíc. Internet je velkým konkurenčním hřištěm, kde se každý podnikatel obává o svůj brand a udělá mnohdy i celkem pošetilá rozhodnutí pod správně vedeným nátlakem ve správný čas. Dokázali byste odhalit následující podvody, když by je na vás někdo vyzkoušel? V drtivé většině se podnikatelé nechají zmanipulovat a vytáhnou ze své peněženky peníze navíc.

4 000 za doménu - proč ne.

Představte si situaci, že vlastníte celkem lukrativní doménu webfin.cz a náhle se vám po telefonu ozve žena, která vám sdělí, že má někdo zájem o doménu webfin.eu. Vám samozřejmě přednostně nabídne odkup této domény za 4 000 Kč. máte však pouze jednu minutu na rozmyšlenou, pak bude doména prodána neznámému majiteli.

Nezapomene připomenout, že by se mohlo jednat o konkurenci, která vás chce poškodit. V konečném důsledku pak vyhodíte z okna 4000 za doménu, která nemá ani poloviční hodnotu a navíc o ní nikdo neusiloval. Tento podvod je celkem běžným a stále se na něj chytá velké množství naivních podnikatelů, kteří jsou ochotni za doménu zaplatit i více jak 20 násobek běžné ceny. Dávejte si na tento podvod pozor.

Proč nemít dvě domény místo jedné?

V tomto segmentu ještě na malou chvíli zůstaneme, jelikož další velmi častý podvod se jmenuje doména na druhou a má celkem podobný průběh. Představte si, že máte web mojefirma.cz a někdo vám zavolá, že neznámý člověk projevil zájem o doménu na adrese moje-firma.cz.

Vždy se najde spekulant, který se bude bát o svou firmu, pověst nebo o to, aby si takovou doménu nekupila konkurence a nepoškodila jeho jméno. Co kdyby někdo chtěl ukrást vaše zákazníky? Raději si takové domény rovnou kupte v základní ceně a budete mít klid, jelikož konkurence dokáže být velice nepříjemná.

99 Kč za heslo k doplnění IČ

Jednoho dne se vám v mailové poště může objevit zpráva, kde budou informace o povinných změnách v záznamu vaší společnosti v internetovém katalogu. Tato výzva nabádá pouze k doplnění IČ, takže se do toho hned pustíte, ale bez hesla to nejde. V katalogu nejste dokonce ani registrovaní, takže se k obnově hesla nedostanete, ale vlastně jde to. Za poplatek 99 Kč vám bude heslo zasláno. Jde sice jen o 100 Kč, ale pokud majitel takového portálu napálí více jak 1000 lidí má vyděláno.