• Previous
  • Next
  • Crypto a finance

Po Visa bude kryptoměny podporovat také MasterCard

Zatímco Visa podporuje již několik projektů s kryptoměnami, jeho konkurent MasterCard vyčkával. Nejspíše ale přišla vhodná doba, když bitcoin roste, aby se i tato společnost angažovala do světa kryptoměn. Co si pod tím lze představit?

Hned na začátku je potřeba trošku utlumit nadšení. MasterCard jednoznačně řekl, že bude podporovat pouze některé vybrané kryptoměny. Dá se předpokládat, že se bude jednat o ty nejdůležitější, kam se bezesporu řadí také bitcoin. Podle MasterCard se totiž kryptoměny pomalu ale jistě stávají velmi důležitou součástí celého platebního systému. Koneckonců na to Visa přišla už dávno.

Spolupráce

MasterCard uzavřela spolupráci například se společností Wirex a to proto, aby bylo možné vydávat kryptokarty, pomocí které by se dalo běžně platit. Tedy to, co už dávno dělá Visa. V prohlášení MasterCard se dá najít mnoho zajímavých informací. Například ta, že podpora kryptoměny by měla být již v tomto roce. A protože nic není zadarmo a MasterCard bude muset vynaložit hodně úsilí, vybere jen některá aktiva. Dá se ale předpokládat, že bitcoin ani ethereum chybět nebudou.

Které další kryptoměny mají být podporované

MasterCard, jak jsme řekli, doposud seznam podporovaných kryptoměn nezveřejnil. Naznačil ale, jaké podmínky budou muset kryptoměny dodržovat. Jedná se například o požadavek na KYC, tedy na ochranu spotřebitele i na to, aby byli lidé ochotní s měnou platit. To trošku smrdí tím, že by nakonec bitcoin podporovaný nebyl, to si ale úplně nemyslíme. Vedle toho není vyloučeno, že společnost zahrne některé stablecoiny. Necháme se překvapit, s čím MasterCard přijde.

Závěrem

Je vidět, že kryptoměny nenechávají chladnými téměř nikoho. I proto se společnosti snaží urychleně integrovat kryptoměny, investovat do nich a tak podobně. To by mohlo mít za následek celkový růst kryptotrhu a také možnost zasazení kryptoměn do běžného života. Uvidíme, kam toto celé bude směřovat a zda se dočkáme toho, že kryptoměny budou jednoduše běžným platidlem.