• Previous
  • Next
  • Crypto a finance

Investice do zlata a stříbra
Drahé kovy jsou mezi národy ceněny už tisíce let. Důvod je velice prostý. Jak investiční zlato, tak stejně investiční stříbro představuje jakousi jistotu. Peníze ztrácejí svoji hodnotu, kurzy jdou nahoru i dolů a nikdo neví, co může přijít následující den.

Má to smysl

Velkou výhodou zlata je jeho jedinečnost a krása. Nedá se uměle vyrobit a navíc si svoji estetickou stránku uchová i po letech. Zlaté mince se nedají falšovat a dají se směnit po celém světě. Vlastnictví investičních zlatých slitků vás může zachránit v době krize, protože na rozdíl od cenných papírů a bankovek nikdy nebudou mít nulovou hodnotu.
Stejně tak se vyplatí i investice do stříbra. Jelikož přírodní zásoby tohoto lesklého kovu rychle mizí, jeho hodnota vystoupá mnohonásobně nahoru. Oproti zlatu je většina vytěženého stříbra zpracována v průmyslu. Děje se tak kvůli výjimečným fyzikálním vlastnostem, kterými tento kov oplývá. Bohužel většina takto použitého stříbra není recyklována a tím pádem je navždy ztracena. Až tato situace nastane, stanou se investiční stříbrné slitky velmi žádaným zbožím.

Poctivost a důvěra

Při výběru společnosti, u které hodláte začít investovat, je třeba obezřetnost, protože jinak můžete snadno prodělat. Seriózní a poctivá společnost dovážející investiční zlato a stříbro do Česka a na Slovensko je AuPortal s. r. o. Jedná se o přední obchodníky s drahými kovy, kteří své služby poskytují malým i velkým investorům, od soukromých osob až po živnostníky. V nabídce společnosti naleznete zlaté i stříbrné mince, slitky či různé příslušenství.
Novinkou v nabídce mincí, kterou společnost nabízí je kousek z Lunární série II. - Year of pig. Minci lze zakoupit ve zlatém i stříbrném provedení. Zvířata na přední straně se každoročně obměňují podle čínského kalendáře. Oproti sérii I. mají novější mince anglický popis.