• Previous
  • Next
  • Crypto a finance

5 věcí, jak se zbavit dluhů

Podnikání není jen o profitu a přepočítávání zisků z přesně daného období. Za úspěchem stojí hodiny, měsíce i roky tvrdé a trpělivé práce. Neustálé vylepšování marketingové strategie i vůdčích schopností v interních záležitostech. V neposlední řadě nesmíme opomenout na komunikaci s obchodními partnery a zdokonalování služeb i vzhledu své prezentace. I přes všechno toto úsilí se však nemusí profit dostavovat. Právě z těchto důvodů vám přinášíme celkem zajímavý pohled na způsob, jak své dluhy neprohlubovat a nebo se jich úplně zbavit. Možná si jen dopřáváte více finanční svobody, než si můžete dovolit.

Návštěvy restaurace

Pro některé lidi je návštěva výjimečnou událostí, na kterou se vysloveně těší a ti další berou tuto záležitost spíše jako každodenní rutinu. Obědvání a večeření v restauracích ve dvou vás může přijít i na 1000 a 1500 Kč denně. Pokud se na tuto problematiku podíváme z měsíčního pohledu, ihned se dostaneme k zajímavým číslům. Vynakládat 20 až 45 tisíc za jídlo měsíčně je opravdu velice nehospodárné. Zakupte si hrnce a zkuste to občas doma.

Zavřete dveře od sociálních sítí

Sledování sociálních sítí má zcela neekonomický podtext, jelikož neustále sledujete, za co ostatní utrácejí a jaké novinky se na trhu objevují. Pokud chcete žít spokojeným životem bez jakýchkoliv výčitek, odpojte sociální sítě a žijte po svém. Vydělávejte více peněz, neokrádejte se o čas a nekupujte nesmyslné věci jen proto, že jsou preferovány na sociálních portálech. Stačí jen své kamarády vidět na předražené dovolené a za rok jste tam také.

Přiznejte si to

Nepřehlížejte své dluhy a podívejte se na ně reálným pohledem. Jen tak pochopíte, že jste v potížích a začnete proti tomu bojovat. Nikdo nemá své dluhy pod kontrolou, každý dluh je důkazem dysbalance schopnosti být hospodární. Takže dluh je malou předzvěstí, že svůj životní styl nezvládáte. Nejlepším řešením je zabrat, vydělávat více a současně snižovat své náklady.

Zaměřte se na finanční výdaje

Omezujte velké finanční výdaje. Určitě potřebujete splácet operativní leasing? Platit si členství na VIP místech sportovních utkání? Kupovat ty nejnovější značky od aktuálních světových návrhářů? Pohodlně se posaďte za stůl a přerovnejte si své priority, každý z nás nalezne ve svém finančním rozpočtu zcela nesmyslné věci.

Klidně změňte práci

Poslední rada se týká zbavení se strachu změnit svou práci. Je sice hezké, že dokážete snižovat náklady, ale zároveň se zvyšováním vám to půjde vše lépe a rychleji. Pokud se domníváte, že máte skvělý nápad, začněte podnikat a navyšte tak svůj příjem. Stačí i malý vedlejšák, povýšení nebo převlečení zaměstnaneckého trika za podnikatelské.

Zde vidíte, že dostat se z dluhů není jen o to navýšit svůj příjem, ale také se podívat do vlastního finančního harmonogramu a učinit několik zásadních úprav. Zbavujte se zbytečných výdajů, bez kterých se obejdete jako pilot balónu odhazující závaží. Jinak se výše nikdy nedostanete.