• Previous
  • Next
  • Crypto a finance

U většiny zboží a služeb často platí, že čím vyšší částku budete ochotní zaplatit, tím kvalitnější výsledek dostanete. Ne však u energií. Ty jsou pokaždé stejné. Pokud změníte dodavatele elektřiny, nepřijede vám domů montovat nové elektrické vedení a při změně dodavatele plynu vám domů nezačnou zavádět nové trubky. Energie jsou pořád stejné, jde jen o to, komu za ně platíte.

V minulosti lidé nic takového neřešili. Měli svého poskytovatele energií, jiné možnosti ani nebyly. V posledních letech se ovšem trh rozšířil, a pokud chcete opravdu levný plyn či elektřinu, stačí trochu pátrat. Menších dodavatelů se není třeba bát, spíš naopak. Často si svých zákazníků více váží, nejsou pro ně pouhým číslem.

Jak najít levného poskytovatele?

Nejlépe přes internet. Existují dokonce různé srovnávače, kterým sdělíte svou spotřebu a ony vám řeknou, kolik byste u koho zaplatili. Případně se můžete poptat známých, jistě má někdo z nich zkušenosti s menším dodavatelem. Další variantou je přihlásit se do energetické soutěže, kde vám několik společností nabídne co nejnižší cenu, jakou mohou poskytnout, a vy si pak jen vyberete. Obecně však stačí najít kontakt na jakéhokoliv poskytovatele, sdělit svoji spotřebu (častokrát stačí nahrát poslední vyúčtování, zkušení odborníci si z něj vyčtou, co potřebují) a počkat, co vám nabídne. Klidně jich kontaktujte více.

Jak k němu přejít?

Jak jsme si již prozradili, po fyzické stránce se vůbec nic neděje. Nezačne k vám domů proudit žádná jiná nová zázračná levná elektřina, vše bude při starém. Jen za ni začnete posílat peníze na jiný účet.

Většina poskytovatelů je ochotná vám s přechodem k nim pomoci. V podstatě jen podepíšete smlouvu a plnou moc a zbytek za vás zařídí jiní. Vy si pak musíte ohlídat pouze platbu, abyste ve správný měsíc přestali platit starému dodavateli a začali s platbami novému. Zdá se vám to jednoduché? Přesvědčte se, že takto jednoduše celý přechod k novému dodavateli skutečně funguje na https://www.epet.cz/.