-
08
úno 2019
Za co nejvíce utrácíme?
Když dostanete výplatu, jdete ji okamžitě utratit nebo si ji schováte a šetříte si? Mnozí lidé ji jdou hned utratit, což je samozřejmě špatně. V současné době lidé chtějí mít všechno, co ostatní, chtějí mít takzvaně to, co sousedi. Jenže neuvědomují si, že mnohdy jsou v obou rodinách zcela jiné poměry, že nelze utrácet za stejné věci, jelikož jedni na ně mají dostatek financí, jiné to může zruinovat. Kéž by si to ale uvědomovalo více lidí, než utratí za hlouposti. Zbytečnosti a hlouposti bohužel nejsou to jediné, za co nejvíce utrácíme.
Pokud vás zajímá, za co v dnešní době opravdu nejvíce utrácíme, máme pro vás krátký seznam.
Potraviny
Průměrně člověk měsíčně utratí za potraviny tři tisíce korun. To je poměrně vysoká suma. Utrácí však většinou za potraviny, na které má jen a pouze „chuť“. Lidé se bohužel odnaučili chodit do obchodu se seznamem, což znamená, že kupují všechno, na co přijdou nebo co se jim zalíbí nejen cenou. Pokud bychom stále chodili se seznamem nakupovat, neutráceli byste za to, co nepotřebujete, tím pádem byste i eliminovali množství toho, co vyhodíte.
Nejhorším a zároveň největším lákadlem jsou pro nás potraviny ve slevách. Chceme mít neustále věci v zásobě, bohužel často na to doplácíme a jendotlivé potraviny vyhazujeme kvůli prošlé trvanlivosti.
Elektronika, technologie
A zde se vracíme k tomu, že lidé v dnešní době chtějí mít to, co sousedi nebo známí. Když jeden má telefon s nahryznutým jablíčkem, druhý ho musí mít automaticky taky. Je však třeba si uvědomit, že jednotliví lidé se nejen liší vhledem a povahou ale také částkou na bankovním kontu. V poslední době nám kapy rujnují kryptoměny.
Věci ve slevách
Zanedlouho začnou v obchodech panovat slevy, což je jeden velký marketingový tah, který nutí lidi nakupovat věci za ceny, za které by je ostatně koupili také dříve, jenže původní cena je uvedena daleko vyšší. Je nutné si uvědomit, že ne vždycky je původní cena opravud původní cenou a že ne všechny slevy jsou opravdu slevami.