• Previous
  • Next
  • Crypto a finance

5 rad od úspěšných podnikatelek

Úspěch není jen výsadou mužského pokolení, po matičce zemi chodí, žijí a dobývají svět i zástupkyně něžného pohlaví. O to více musí mít ostřejší lokty, proříznutější jazýček, tah na branku, aby byly jejich sny a cíle vyslyšené. Již dávno se v byznysu nehledí na původ, vzhled či postavení, jako na smysl pro podnikání, prozíravost, přínosnost skrze vlastní nápady a schopnost vést i ostatní k nadstandardním výsledkům.

Nejrůznější životní příběhy neustále dokazují, že i z obyčejné ženy pocházející z prostých poměrů může stanout v čele obrovské společnosti s několikamilionovým ročním obratem. Po světe již takové ženy běhají a dýchají naprosto stejný vzduch, zde je několik jejich rad nové generaci.

Nápad na prvním místě

Valná většina úspěšných podnikatelek zasedla ke stolu a díky inovačnímu nápadu se postupně vyšplhala až k vytvoření profitující společnosti. Dokázaly zaplnit díru v trhové poptávce skvělým produktem. Kvalitní nápad nemusí být složitý, ale musí si získat početnou základnu příznivců, kteří jsou ochotni za váš produkt nebo službu opakovaně platit. Právě myšlenka vložená do podnikání dokáže odstartovat skvělou budoucnost kohokoliv z nás.

Může přijít i neúspěch

Domnívat se, že s příchodem kvalitního nápadu se okamžitě objeví úspěch, sláva a v neposlední řadě i pořádná porce finančních prostředků je celkem naivním stavem a ukázkou vaší nezkušenosti. Myšlenka sice dokáže vytvořit ideální podmínky k sestavení skvělého podnikatelského konceptu, ovšem stále stojíte na samotném začátku tvrdé cesty vedoucí k úspěchu. Je třeba nepolevit a bez jakýchkoliv kompromisů si razit cestu vpřed.

První rok je úplně tím nejtěžším, než se otrkáte a osvojíte si podnikatelské prostředí přijde i nějaký ten neúspěch. Nenechte se však odradit, chyby jsou v podnikání důležitější, než si možná myslíte. Právě ony vás posunou vpřed a poukáží vám na okolnosti, které je třeba zlepšit.

Věřte svým schopnostem

Přesně tak, je třeba věřit sama v sebe a nenechat se ovlivnit okolím. Jít si za svým snem vyžaduje notnou dávku odvahy, jelikož se snažíte vklouznout do převážně mužského světa. Světa, kde se čeká na jediné zaklopýtnutí či projev slabosti. Právě z těchto důvodů je nutné věřit svým schopnostem a realizovanému nápadu.

Na své cestě vám budou přes cestu kladeny překážky, o některé zakopnete a ty další přeskočíte. Všechny se však stanou zocelením schopností a pokud vás překážka nedostane přímo do kolen, stane se jen dalším důkazem vaší nadřazenosti. Nezáleží na tom, jak moc je těžké postupovat vpřed, ale jak daleko hodláte dojít a jestli nakonec z temného hvozdu vyjdete na překrásnou mýtinu.

Vykročte z mylných představ o dokonalém světě

Typický obrázek běžné domácnosti? Muž nosí domů finanční prostředky zajišťující chod celé domácnosti a ženy pečují o teplo rodinného krbu? Pokud tomu věříte, vraťte se k plotně, skutečně ambiciozní žena se dokáže z této závislosti vymanit a stát se finančně svobodnou. Neexistuje lepší pocit, než víra ve své vlastní schopnosti.

Nejde jen o bohatství

Nepodnikejte výhradně a pouze pro peníze, slávu nebo bohatství. Zisk je samozřejmě důležitým faktorem, měl by však být pouhým měřítkem správnosti a úspěšnosti podnikání. Nalezněte si vyšší princip a další důvody, proč je právě vaše podnikání užitečné. Například předkládá pracovní místa, ovlivňuje lidi v bezprostředním okolí nebo po celé České republice. Udává trendy a promlouvá ke společnosti. Právě tohle jsou ty hlavní důvody a odměna, která by vás měla těšit.